Kancelaria Radcy Prawnego Vis Legis Sylwia Borodyn-Idzi, ul. A. Grottgera 7, 58-500 Jelenia Góra
+48 509 455 327

Mecenas google

Mecenas google

Mecenas Google kontra radca prawny/adwokat

W swojej pracy zawodowej nie raz spotykałam się ze stwierdzeniem ale pani mecenas, przed naszym spotkaniem czytałam na ten temat w Internecie, i jest inaczej niż pani mówi. Podejmuję więc próbę wykazywania dlaczego w tej konkretnej sprawie wyczytane w Internecie informacje nie mogą mieć zastosowania, ale wiem, od samego początku wiem, że zapowiada się walka z wiatrakami. Dlaczego?

W ogromie dostępnych informacji każdy czuje się specjalistą w dziedzinie w której ma problem, czyta wiele ( z mniejszym bądź większym zrozumieniem), przetwarza informacje, filtruje i zostawia jedynie korzystne dla siebie. Jeżeli więc Mec. Google wskazał korzystniejszą informację niż ta udzielona przez radcę prawnego w Kancelarii, następuje początek końca i to nie tylko naszej współpracy.

Informacje wyszukiwane w Internecie są ważne, dają określone rozeznanie w temacie, jednak nie są w stanie w sposób fachowy rozwiązać problemu. To ja, nie Mec. Google uczyłam się przez 8 lat wliczając w to studia a następnie aplikację. To ja zdobywałam doświadczenie, to ja widzę dokumenty, to ja wiem jakie pytania zadać by prawidłowo ustalić stan faktyczny. Mecenas Google nie wie o co zapytać, Mecenas Google nie widzi, że diabeł tkwi w szczegółach, Mecenas Google nie sprostuje twojego błędnego toku rozumowania.

Czy warto ufać informacjom przeczytanym w Internecie, czy może lepiej zaufać profesjonaliście? Czy nie warto przed wypowiedzeniem zdania „nie idę do prawnika, jest za drogi” skonfrontować koszt porady prawnej. Czy nie lepiej przed samodzielnym występowaniem w procesie zasięgnąć informacji jaki byłby koszt zlecenia prowadzenia sprawy radcy prawnemu? Czy nie lepiej w celu uratowania swoich pieniędzy o które toczy się proces zainwestować w prawnika, niż przegrać z kretesem? Ile razy słyszałam zdanie, teraz już wiem, że mogłem wygrać proces, zaoszczędziłem na prawniku, a przegrałem duże tysiące. Taka pozorna oszczędność, czy Tobie też jest znana?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *